HP beconcurreert Dell met 500 dollar-server
Gepubliceerd: Donderdag 29 maart 2007
Auteur: Niels de Rijk
Serverfabrikant HP heeft deze week een reeks nieuwe producten en diensten voor midden- en kleinbedrijven geïntroduceerd. Een daarvan is een AMD-server van nog geen 500 dollar.
De Proliant ML 115 is HP's eerste towerserver met een singlecore-processor van AMD. "Al onze andere AMD-servers hebben twee of vier processors", stelt Krista Satterthwaite van HP.
"Sommige klanten geven de voorkeur aan AMD, andere aan Intel. Maar aan de onderkant van de servermarkt was nog geen keuze."
Het systeem, dat volgens HP bedoeld is voor kleine kantoren, kan als file- en print-, maar ook als mailserver worden ingezet.
De server, die naast een Athlon 64-processor ook met een 80 GB sata-schijf en 512 MB geheugen is uitgerust, kost 499 dollar, meldt HP. Gebruikers kunnen ook kiezen voor een dualcore-variant met een Opteron-processor. Deze variant kost 730 dollar.
Bron: Techworld
