Seagate pronkt met nieuwe Momentus-schijven

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Maandag 2 april 2007
Auteur: Niels de Rijk

Seagate brengt deze maand een nieuwe generatie Momentus-schijven uit die gebruikmaken van perpendicular recording.

De nieuwe Momentus-schijven, die zowel in een 80, 100, 120, als 160 GB-uitvoering verkrijgbaar zijn, hebben een snelle sata-interface (3 Gbit per seconde) en een maximale snelheid van 7200 rpm, stelt Seagate.

De schijven zetten daarbij magnetische gebieden verticaal op platters (perpendicular recording), hetgeen volgens de fabrikant uniek is voor notebookschijven van deze grootte.

De nieuwe Momentus-schijven beschikken over een sensor die vrije vallen detecteert. Ook zouden de schijven bijzonder weinig geluid produceren.

Wanneer de schijven precies in de winkel liggen en wat precies de prijzen zijn, is nog niet bekend.

Bron: Techworld

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)