'Bedrijven moeten actief Ipods bannen'
Gepubliceerd: Dinsdag 10 april 2007
Auteur: Niels de Rijk
Beveiligingsbedrijf Nextsentry roept bedrijven op om actief Ipods te weren, omdat werknemers daarmee vrij eenvoudig informatie kunnen 'stelen'.
Nextsentry ziet 'Ipod slurping' als 'de manier' om fraude te plegen. Opslagapparaten als de Ipod maken gevoelige informatie (zoals klantgegevens) inzichtelijk voor concurrerenten, zo stelt het bedrijf.
Nexsentry - niet geheel toevallig leverancier van zakelijke beveiligingssoftware - pleit niet voor een permanente ban, maar roept bedrijven wel op het gebruik van Ipods ernstig te beperken, zeker als er nog geen strenge beleidsregels zijn opgesteld.
"Veel werknemers gebruiken met plezier hun Ipod, maar bedrijven kunnen zich deze luxe niet veroorloven. Waardevolle informatie kan in handen van de concurrent of criminelen vallen", aldus ceo Jim Hereford.
Hereford ziet overigens niet alleen een gevaar in Ipods, maar ook in andere mp3-spelers, usb-sticks en herschrijfbare cd's.
Bron: Techworld
