Skype recruteert bedrijven voor nieuwe voip-dienst

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 13 april 2007
Auteur: Niels de Rijk

Skype is momenteel opzoek naar grote bedrijven die een zakelijke versie van zijn voip-dienst willen testen. De software moet dit jaar nog op de markt verschijnen

"We zijn net begonnen met het testen van een zakelijke Skype-variant", aldus het bedrijf in een e-mail. "We nodigen een beperkt aantal bedrijven uit om deel te nemen aan een 'early adaptor'-programma."

Skype probeert zijn software al een tijd aantrekkelijker te maken voor zakelijke gebruikers. De jongste versie van Skype (Skype 3.0) stelt systeembeheerders bijvoorbeeld in staat de belsoftware te configureren en te beheren binnen een netwerkomgeving.

Zo'n 30 procent van de gebruikers gebruikt Skype niet voor privé maar zakelijke doeleinden, zo zei Alistair Shrimpton, verantwoordelijk voor Skype in onder meer Nederland, eerder tegenover Techworld.

Dit percentage moet dit jaar snel meer worden door de introductie van zakelijke Skype-geschikte randapparatuur, zoals mobiele telefoons waarmee gratis kan worden gebeld via Skype.

Veel bedrijven zijn nog huiverig om over te stappen op internetbellen, omdat er nog veel vragen zijn over de beveiliging van internetgesprekken.

Maar volgens Shrimpton hoeven zakelijke gebruikers zich geen zorgen te maken. "Skype heeft bijvoorbeeld encryptie op militair niveau. Dat is dus veiliger dan internetbankieren."

Ook onafhankelijk Skype-expert Michael Gough bevestigt dit. Volgens hem is het belprogramma veiliger dan instant messengers als AIM en MSN.

"Als je nu de vraag stelt of Skype veiliger is dan MSN Messenger, Yahoo Messenger, AIM of ICQ, dan is het antwoord 'ja'", aldus Gough.

Bron: Techworld

Relevante whitepaper: Maak desktopvirtualisatie gemakkelijker
Download

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Apple-gadgets van ...

World Tech Update: Apple-gadgets van iWorld (video)

Verleden nieuws