'Zelf voor pc-dokter spelen kan gevaarlijk zijn'

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Donderdag 10 mei 2007
Auteur: Wilbert de Vries

Werknemers die gegevens kwijtraken proberen die in veel gevallen zelf terug te halen, ook al lopen zij het risico dat ze meer schade aanrichten.

Uit onderzoek van Kroll Ontrack blijkt dat bij de helft van de bedrijven geen vastomlijnde procedure is over hoe te handelen in het geval van dataverlies.

"Personeel doet meer kwaad dan goed wanneer ze zelf problemen willen oplossen", zegt Rob Douben, verantwoordelijk voor Kroll Benelux, een bedrijf dat niet geheel toevallig zelf datahersteldiensten aanbiedt.

"Vragen van werknemers die zich hebben bemoeid met hun pc, resulteren vaak in veel moeilijkere herstelwerkzaamheden. Soms zijn de gegevens zelfs voor altijd verloren."

Volgens Douben is het een 'natuurlijke reactie' dat werknemers zelf hun computerproblemen willen oplossen. Hij adviseert bedrijven echter een duidelijke procedure op te stellen.

Zo zou in alle gevallen de it-afdeling direct op de hoogte moeten worden gebracht, stelt Douben. "Omdat dataverlies onontkoombaar is, is een degelijk rampenplan cruciaal."

Voor het onderzoek heeft Kroll 329 werknemers uit Groot-Brittannië ondervraagd.

Bron: Techworld

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)