AMD toont quadcore 'Barcelona'-chip

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Dinsdag 22 mei 2007
Auteur: Jeroen Doorn

Chipmaker AMD heeft maandag zijn quadcore-serverchip Barcelona gepresenteerd aan een select gezelschap. Het is voor het eerst dat prestaties van Barcelona naar buiten komen.

Volgens het bedrijf ligt de productie op schema en verschijnt de serverchip halverwege dit jaar op de markt, zo meldt Cnet. Server-verkopers hebben al testmodellen. De verwachting is dat de eerste servers met Barcelona in het derde kwartaal van dit jaar verkrijgbaar zijn.

AMD deed een vergelijking tussen een dualcore-Opteron en de quadcore-Barcelona. De dualcore verwerkte tijdens de zogeheten POV-ray-test 2.000 pixels per seconde. Barcelona verwerkte er twee keer zoveel. De chipmaker stelde dat de chip tijdens de presentatie niet op zijn maximale kloksnelheid draaide en dat het uiteindelijke product sneller zal zijn.

Met de quadcore hoopt AMD weer in de zwarte cijfers te komen. Door een aggressieve prijzenoorlog op de dualcore-markt met aartsrivaal Intel, is het bedrijf in het rood gekomen. Eerder deze maand bracht het bedrijf nog een omzetwaarschuwing uit.

Bron: Techworld

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)