Verkoop van pda's keldert met ruim 40 procent

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Donderdag 9 augustus 2007
Auteur: Wilbert de Vries

De convergentie van technologieën gaat ook in de handheldmarkt niet onopgemerkt voorbij. Door de toenemende vraag naar smartphones is de verkoop van pda's gekelderd.

In het tweede kwartaal gingen er wereldwijd 719.000 pda's over de toonbank. In dezelfde periode een jaar eerder waren dat er nog 1,26 miljoen. Dat is een daling van 43 procent, zo heeft IDC becijferd.

Palm is met een marktaandeel van 44,1 procent nog altijd de grootste op dit gebied, gevolgd door HP (23,5 procent), Mio Technology (13,6 procent) en Dell (3,3 procent).

Het marktaandeel van Dell zal echter snel verdampen nadat de fabrikant in april bekend heeft gemaakt de verkoop van zijn Axim-handheld te staken.

De resterende pda-fabrikanten moeten ondertussen hard hun best doen de steeds kleiner wordende groep gebruikers te interesseren voor hun modellen, onder meer door de toevoeging van gps en draadloze connectiviteit.

Marktleider Palm lijkt hierop de grote uitzondering. De fabrikant heeft de afgelopen twee jaar geen nieuwe pda op de markt gebracht en teert nog op de verkoop van zijn bestaande pda's, waaronder de TX.

Bron: Techworld

  • Categorieën:
  • Techworld

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)