IBM biedt real-time monitoring energieverbruik mainframes

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Dinsdag 16 oktober 2007
Auteur: Wilbert de Vries en Maarten Reijnders

IBM stelt de gebruikers van zijn mainframes in staat om het precieze energieverbruik van hun systemen real-time te monitoren.

IBM gaat ook gegevens publiceren over hoeveel energie de IBM System z9 mainframes in de praktijk verbruiken. Deze data worden gebaseerd op de metingen bij circa duizend machines van klanten. De metingen van augustus en september wijzen uit dat het gemiddelde energieconsumptie op zo'n 60 procent ligt van het maximale verbruik.

Met deze maatregelen komt IBM tegemoet aan de wensen van het Amerikaanse milieuagentschap EPA dat leveranciers van servers onlangs adviseerde om informatie over het werkelijke energieverbruik van hun apparatuur te melden. IBM wijst er op dat zijn mainframes een energiezuinige oplossing kunnen zijn voor grote bedrijven. "Een mainframe dat Linux draait, kan hetzelfde werk verzetten als 250 x86-processors met slechts 2 tot 10 procent van het energieverbruik", stelt David Anderson van IBM.

Bron: Techworld

Relevante whitepaper: NAND nieuwe trend in datacenter
Download

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Apple-gadgets van ...

World Tech Update: Apple-gadgets van iWorld (video)

Verleden nieuws