Data-recoverer klaagt over harde schijven MacBooks
Gepubliceerd: Dinsdag 30 oktober 2007
Auteur: Michiel van Blommestein
Het Britse Retrodata, een data recovery bedrijf, klaagt over een vermeende contstructiefout in Seagate 2.5" drives, gebruikt in onder meer MacBooks en Mac Minis.
De schijven zijn gemaakt in China met een Firmware revisie 7.01. Het bedrijf schrijft op de website de laatste tijd veel van deze schijven binnen te krijgen, en dat ze allemaal dezelfde problemen vertonen. "De koppen lijken mechanisch te storen, wat diepe krassen veroorzaakt op het plaatoppervlak," waarschuwt het bedrijf. Data op de schijven is vervolgens niet meer terug te halen.
"Elk groot bedrijf zou op de hoogte zijn van zo'n fout en het product terugroepen", staat in het bericht. Retrodata roept gebruikers op om een backup te maken en de harde schijf te laten vervangen.
Kroll Ontrack, een ander data-recovery bedrijf, herkent de gerapporteerde problemen niet. "Wij hebben geen problemen met specifiek deze schijven", zegt Rob Douben, country manager van Kroll Ontrack Nederland. In Nederland in ieder geval niet, en ook internationaal ziet de recoverer geen problemen die op dit type schijf van toepassing zijn. Het aantal harde schijven voor laptops met storingen is het afgelopen half jaar wel gestegen, "maar een verklaring daarvoor kan zijn dat er ook veel meer laptops verkocht worden", aldus Douben.
Bron: Techworld
