Virtualisatie wordt speeltuin voor hackers

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 16 november 2007
Auteur: Ferry Waterkamp

De enorme populariteit van virtualisatie zal in 2008 ook een keerzijde hebben, zo voorspelt McAfee's Avert Labs. Hackers krijgen in een gevirtualiseerde omgeving nog meer aanvalsmogelijkheden dan ze in een traditionele IT-omgeving al hadden.

Ook verwacht het onderzoekslaboratorium van McAfee dat in 2008 de Instant Messaging-worm die zichzelf uitvoert zijn opwachting zal maken. McAfee-onderzoekers Craig Schmuger en Dave Marcus komen in hun 'Top Ten Security Predictions for 2008' ook nog met goed nieuws. Het belang van adware op het internet zal afnemen. De lijst die werd opgesteld door onderzoekers

Verder noemt het tweetal Web 2.0 als een gebied waar geavanceerde applicaties ontstaan, maar waar de beveiliging nogal achterblijft. Ook in 2008 zullen actieve sites het slachtoffer worden van cross-site scripting en malware exploits. Botnets worden volgens Schmuger dynamischer. De onderzoeker verwijst daarbij naar Storm, het grootste botnet dat nu actief is. "Storm is een trendsetter. Veel van de spam die we nu voorbij zien komen, waaronder image- en PDF-spam, is afkomstig van Storm-machines."

Op het Windows Vista-front zal het in 2008 rumoeriger worden. Na de introductie van Vista bleef het lang vrij rustig, aldus McAfee, maar dat zal veranderen nu het marktaandeel onder Windows-gebruikers richting de tien procent gaat.

Mobiele gevaar

Symantec kwam deze week eveneens met zijn voorspellingen voor 2008, in dit geval verpakt in een topvijf. Symantec noemt het mobiele gevaar als een van de reële dreigingen voor het komende jaar. Die voorspelling wordt met name ingegeven door de komst van nieuwe platformen zoals Google's Android en de Apple iPhone waar nieuwe applicaties voor worden ontwikkeld die mogelijk ook weer gaten vertonen. "Banken en online veilingen verplaatsen zich ook naar de mobiele telefoon", zegt Oliver Friedrichs, bij Symantec directeur voor opkomende technologieën. "Dan kan alleen maar worden verwacht dat criminelen volgen."

Bron: Techworld

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)