'2008 wordt jaar van aanvallen op Vista'

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Dinsdag 27 november 2007
Auteur: Michiel van Blommestein

Windows Vista gaat vanaf volgend jaar een serieus doelwit worden van hackers, voorspelt Avert Labs van McAfee.

"De meeste malware van nu negeren Vista nog", zegt Craig Schmuger tegen Computerworld. Maar dat ligt volgens de onderzoeker van McAfee niet aan de beveiliging van het besturingssysteem. De reden dat verspreiders van malware Vista voorlopig links laten liggen is volgens Schmuger dat het marktaandeel van Vista nog niet groot genoeg is om serieus te nemen.

"Deze mensen verdienen geld met het schrijven van malware, of het inbreken in systemen. Hun motivatie is financieel, en pas als Vista een impact krijgt op de markt zullen ze zich daarop richten."

Dat zal volgens de McAfee onderzoeker ergens volgend jaar gebeuren. Schmuger verwacht dat Vista dan de magische grens van 10 procent marktaandeel gaat halen. "Dat is het moment dat Vista op hun radar zal verschijnen", voorspelt hij. Nu heeft Vista iets onder de 8 procent van de markt in handen.

Avert Labs schat dat Vista gedurende volgend jaar 40 tot 45 kwetsbaarheden zal vertonen. Die schatting is gebaseerd op cijfers van het Amerikaanse National Vulnerability Database. Die hebben tot dusver 19 kwetsbaarheden in Vista gevonden. "Tijdens een vergelijkbare periode werden voor XP 16 kwetsbaarheden gevonden. Maar dat bleken in de twaalf maanden daarop twee keer zoveel. Op die verdubbeling is onze schatting gebaseerd", schreef Avert Labs in een rapport eerder deze maand.

Bron: Techworld

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)