Malwaremakers spelen in op moord op Bhutto

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Maandag 31 december 2007
Auteur: Wilbert de Vries en Maarten Reijnders

Malwaremakers proberen mee te liften op het nieuws rond de moord op de Pakistaanse oppositieleider Benazir Bhutto.

Enkele uren na de moord circuleerde er al een nep-codec die nodig zou zijn om beeldmateriaal van de aanslag te kunnen bekijken, zo schrijft Rahul Mohandas op het McAfee Avert Labs Blog.

De nepvideo wordt volgens McAfee via ten minste tien Blogger-sites aangeboden. Volgens Trend Micro gaat het om zeker honderd adressen.

Vikram Thakur schrijft op het Symantec Security Response Weblog dat je al snel terecht kunt komen op een site met het fake-filmpje. Een zoekopdracht op "pakistan prime minister assassination" leidt bijvoorbeeld al tot malafide resultaten.

Wie het fake-filmpje aanklikt, wordt doorgestuurd naar een domein waar de benodigde codec op te halen zou zijn. In werkelijkheid bestaat de 'codec' uit een Trojaans paard.

Bron: Techworld

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)