Isolectra koelt met grondwater

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Maandag 14 januari 2008
Auteur: Ferry Waterkamp

Isolectra heeft een afwijkende manier gevonden om apparatuurkasten te koelen: grondwater!

Het nieuwe concept luistert naar de naam 'Stillwaters'. Hierbij wordt water uit de grond gepompt waarna het door een hoogrendement warmtewisselaar gaat en de apparatuurkast koelt. Het opgewarmde water wordt vervolgens weer terug in de grond gepompt. Dit basisprincipe wordt overigens al enkele jaren toegepast in de glastuinbouw.

Isolectra noemt een stabiele temperatuur en weinig geluid als voordelen van Stillwaters. Voorlopig lijkt het erop dat de technologie vooral zijn aftrek zal vinden bij serviceproviders en telecombedrijven. De allereerste met Stillwaters uitgeruste kast is onlangs door BBned in Den Haag in gebruik genomen. BBned gebuikt de koeling in haar glasvezelnetwerk voor zakelijke klanten.

Volgens Product Marketing Manager Jan Klamer van Isolectra kan het koelingsconcept ook worden toegepast in datacentra. De geestelijk vader van Stillwaters houdt echter wel een slag om de arm. "Hoe groter het vermogen, hoe meer koelwater je moet afvoeren. De politiek heeft echter bepaald dat je maar kleine hoeveelheden in de grond mag stoppen."

Bron: Techworld

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)