Trolltech duwt Nokia richting Web 2.0

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Maandag 28 januari 2008
Auteur: Ferry Waterkamp

Nokia kondigt de overname aan van Trolltech Technologies. In totaal betaalt de mobieltjesfabrikant zo'n 104 miljoen euro voor het Noorse softwarebedrijf.

Trolltech levert een raamwerk voor 'cross-platform software-ontwikkeling' en applicatieplatforms. Het Qt-raamwerk is toegepast in onder ander Skype, Google Earth en Adobe Photoshop Elements.

Nokia hoopt na de overname van Trolltech beter in staat te zijn om applicaties te ontwikkelen die uit voeten kunnen op internet, op de apparaten van Nokia en op pc's. Ook moet Trolltech helpen om Web 2.0-technologieën geschikt te maken voor het mobiele domein.

De Finse mobieltjesmaker belooft in een persbericht dat het de ontwikkeling van Trolltech-producten zal blijven ondersteunen. Dit geldt ook voor zowel nieuwe als bestaande klanten. Ook zal het de 'open source cultuur' van Trolltech in stand houden. Nokia hoopt de overname in het tweede kwartaal van dit jaar af te kunnen ronden.

Bron: Techworld

  • Categorieën:
  • Techworld

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Apple-gadgets van ...

World Tech Update: Apple-gadgets van iWorld (video)

Verleden nieuws