HP vervangt MSA1000 storage arrays

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 8 februari 2008
Auteur: Ferry Waterkamp

HP introduceert met de StorageWorks 2000 Modular Smart Array (MSA2000 voor vrienden) een nieuwe reeks disk arrays voor het middensegment.

De MSA2000 is een vervanging voor de MSA1000 die in 2001 op de markt kwam en de komende twee maanden uit het portfolio van HP zal verdwijnen.

HP prijst met name de ingebouwde beheermogelijkheden in de MSA2000. De leverancier noemt in dat verband onder andere beheersoftware voor snapshots en clone-functionaliteit, de mogelijkheid om alle blades in een keer te configureren en ondersteuning van een groot aantal applicaties waaronder de virtualisatiesoftware van VMware. De ondersteunde besturingssystemen zijn Windows Server 2003, SuSE Linux en Red Hat. "Vanaf dag 1 dat Windows Server 2008 beschikbaar is, zal de MSG2000FC deze ondersteunen", zegt Remco Westrik, Product Manager Storage HP Nederland.

De MSA2000 komt vanaf eind maart in twee smaken op de markt. De MSA2000fc biedt 4 Gb Fibre Channel-connectiviteit terwijl de MSA2000i 1 Gb iSCSI ondersteunt. Een model dat Fibre Channel en iSCSI door elkaar gebruikt, staat niet op de planning. Westrik: "In het StorageWorks portfolio zitten wel geintegreerde oplossingen. Zo kun je bijvoorbeeld in combinatie met een ProLiant Storage Server de MSA2000FC in een gecombineerde Fibre Channel- en iSCSI-omgeving inzetten."

Het apparaat kan worden opgeschaald tot een opslagcapaciteit van 36 terabytes. Daarvoor zijn wel vier drive enclosures nodig die zijn volgepakt met in totaal 48 750 GB SATA-schijven. Naast SATA ondersteunt de MSA2000 ook SAS-schijven tot 300 GB. De twee soorten schijven kunnen in de MSA2000 ook door elkaar worden gebruikt.

De StorageWorks 2000 Modular Smart Array heeft een geschatte adviesprijs vanaf 3395 euro.

Bron: Techworld

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Techworld

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)