Xandros helpt Windows-admin naar Linux

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Maandag 10 maart 2008
Auteur: Michiel van Blommestein

De makers van de Xandros Linuxdistributie hebben twee beheerpakketten uitgegeven die windows-admins op weg helpt in een Red Hat Enterprise Linux-omgeving.

Dat brengt LinuxInsider afgelopen weekend van de CeBIT beursvloer. Het gaat om softwareproducten die een grafische interface geven aan Red Hat Linux, om zo een bruggetje te slaan tussen Linux en Windows op beheerniveau. Windows-beheerders die niet zo ervaren zijn met Linux kunnen zo voordeel putten uit beide omgevingen, zo is de gedachte.

De BridgeWays Management Console trekt verschillende servers en diensten samen in een omgeving die vanaf een Windows-desktop kan worden bediend. Ondersteund worden onder meer diensten voor hoogbeschikbaarheid, lastverdeling, DNS, firewall, FTP, routing en SSH Secure Shell. BridgeWays is in niet-ondersteunde vorm te downloaden van de Xandros-site.

Opsi4xandros, de tweede aankondiging, is een verzameling tools waarmee windows-werkstations aangesloten op een Red Hat-omgeving kunnen worden beheerd. Daarbij moet gedacht worden aan de installatie van service packs en het updaten van antiviruspakketten. Het pakketje is vervaardigd in samenwerking met Opsi, die al langer Linux remote-beheerpakketten uitbrengt voor Windows-desktops.

Met de aankondiging springt Xandros, die vooral bekend is geworden met desktop-Linuxdistro's voor zowel bedrijven als particulieren, in op de groei van Linux in beheeromgevingen. Pikant detail is dat het bedrijf net als Red Hat-concurrent Novell een overeenkomst heeft gesloten met Microsoft.

Bron: Techworld

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)