Virtualisatie blijft troef in Red Hat Enterprise Linux

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Donderdag 13 maart 2008
Auteur: Michiel van Blommestein

Red Hat heeft de bètaversie van zijn Enterprise Linux versie 5.2 uitgebracht. De release bouwt verder op het oorspronkelijke speerpunt van RHEL 5: virtualisatie.

De gehele familie van de nieuwe telg in de RHEL 5 serie wordt in de bèta gevangen: de desktopversie voor AMD en Intel x86, de 'Advanced' en serverversies voor de x86 64-bits processoren van AMD en Intel, Itanium, System p en System z en S/390. Het OS wordt aangedreven door versie 2.6.18-84.el5 van de Linuxkernel.

Belangrijkste aanpassingen zitten volgens Red Hat in de virtualisatieopties. Het ingebouwde Xen krijgt een upgrade naar 3.1.2, kan het nu ook 64-bits processors aan en is de geheugenondersteuning opgeschroefd naar 512 GB. 'Libvirt' krijgt de extra optie om van een afstand te beheren.

Verder schrijft Red Hat dat er verbeteringen zijn doorgevoerd in het clusteringsysteem, en dat IPv6 nu beter wordt ondersteund door de Linuxdistro. Op de desktop zijn de belangrijkste pakketten vernieuwd, waarbij het meest opvallende de meelevering is van Firefox 3. De browser zit zelf nog in de bètafase.

De bèta van RHEL 5.2 zal tot 7 mei lopen en is te downloaden (eerst registreren) van de Red Hat site. Uiteraard raadt de Linuxgrootmacht af om het in een productieomgeving te draaien.

Bron: Techworld

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)