Sun stopt Xen in 'black box'

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Woensdag 28 mei 2008
Auteur: Ferry Waterkamp

Sun Microsystems heeft plannen om virtualisatie volledig Plug&Play te maken. De leverancier wil nog deze zomer een 'xVM Server Appliance' op de markt brengen.

Eerder dit jaar brachten verschillende leveranciers al servers op de markt waar de hypervisor al zit ingebakken. Meestal gaat het dan om de hypervisor van VMware. Sun trekt dit concept nu nog verder door met de xVM Server Appliance. "XVM Server is nu nog vooral slideware, maar daar komt deze zomer verandering in", aldus Bart Muijzer, bij Sun Solution Architect en OS Ambassador.

Muijzer haalde de appliance gisteren aan tijdens een bijeenkomst op het kantoor van Sun in Amersfoort. "De appliance is echt een 'black box' dus het is niet de bedoeling dat je snapt hoe het werkt", zegt Muijzer met een lach. Het idee achter de 'black box' is dat je het apparaatje aansluit en inschakelt waarna de appliance vraagt welke besturingssystemen nodig zijn.

De appliance maakt gebruik van de Xen-hypervisor en het OpenSolaris-besturingssysteem. "OpenSolaris is op dit moment beter met virtualisatie dan Solaris", weet Muijzer. Begin deze maand werd al bekend dat Sun ondersteuning gaat bieden voor OpenSolaris waar Xen al in zit. Het is niet waarschijnlijk dat Sun ook de VMware-hypervisor in zijn appliances gaat stoppen.

Bron: Techworld

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)