Opera bindt ook de strijd aan met malware
Gepubliceerd: Dinsdag 10 juni 2008
Auteur: Wilbert de Vries en Maarten Reijnders
Opera bevat met ingang van de eerstvolgende versie (versie 9.5) anti-malware features. Die moeten bescherming bieden tegen het automatisch downloaden van kwaadaardige code van webpagina's.
De alternatieve Noorse browser volgt daarmee het voorbeeld van Internet Explorer 8 en Firefox 3. Om zijn gebruikers te beschermen, heeft Opera een samenwerkingsverband gesloten met Haute Secure, een bedrijf van vier voormalige Microsoft-medewerkers dat is gespecialiseerd in het beschermen tegen web-based threats. Wanneer versie 9.5 van Opera zal verschijnen, is nog niet bekend.
"Als iemand Opera downloadt, beloven we al dat we alles doen om hem of haar veilig te houden", aldus Jon von Tetzchner, CEO van Opera, in een verklaring. "Nu breiden we die belofte verder uit. We willen onze gebruikers ook beschermen tegen malware-aanvallen die plaatsvinden als ze een gecompromitteerde website bezoeken."
De toevoeging van de techniek van Haute Secure moet ertoe leiden dat websites die erom bekend staan dat ze malware verspreiden, worden geblokkeerd. Haute Secure heeft er zelf ook baat bij dat gebruikers van Opera de technologie binnenkort zullen toepassen. Haute Secure maakt namelijk gebruik van een extra beschermingslinie waarbij gebruikers van de software elkaar kunnen waarschuwen voor mogelijke gevaren.
Web-based malware vormt een toenemend probleem. De laatste maanden wordt malware in toenemende mate verspreid via legitieme sites die zijn geïnfecteerd.
Bron: Techworld
