Novell koppelt SUSE Linux-kernel aan VMware

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Dinsdag 17 juni 2008
Auteur: Ferry Waterkamp

Novell heeft ondersteuning voor VMware's Virtual Machine Interface (VMI) ingebouwd in zijn SUSE Linux Enterprise-kernel.

VMI is een communicatiemechanisme tussen het gastbesturingssysteem en de hypervisor waarbij gebruik wordt gemaakt van 'paravirtualisatie'. Bij deze vorm van virtualisatie werkt het gastbesturingssysteem nauwer samen met de onderliggende hardware, en niet alleen met de gevirtualiseerde omgeving. Door VMI-patches toe te voegen aan SuSE Linux Enterprise Server kan het beter draaien als een gastbesturingssysteem bovenop een VMI-infrastructuur. Dezelfde kernel kan ook op fysieke machines draaien.

Het heeft Novell naar eigen zeggen negen maanden gekost om de kernel geschikt te maken voor VMI. De code kwam overigens in mei al beschikbaar als onderdeel van SuSE Linux Enterprise 10 SP2.

Xen en Microsoft

Novell ontwikkelde eerdere al een kernelpatch om 'paravirtualisatie' van SLES te ondersteunen op de Xen-hypervisor. Ook werkt Novell nauw samen met partner Microsoft om ervoor te zorgen dat SLES kan draaien in een paravirtualisatie-modus bovenop Windows Hyper-V, de hypervisor die deze zomer in de definitieve vorm moet verschijnen.

Bron: Techworld

Relevante whitepaper: Maak desktopvirtualisatie gemakkelijker
Download

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Apple-gadgets van ...

World Tech Update: Apple-gadgets van iWorld (video)

Verleden nieuws