Data gamers geliefd bij dieven

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 29 augustus 2008
Auteur: Wilbert de Vries en Maarten Reijnders

Tussen de 40 en 50 procent van alle pogingen om gegevens te stelen van internetgebruikers is inmiddels gericht op het buitmaken van de data van online gamers.

Daarmee komen gaming trojans nu even vaak voor als banking trojans, zo blijkt uit de white paper 'Securing Virtual Worlds Against Real Attacks' (pdf) die is opgesteld door security-onderzoeker Igor Muttik van McAfee. Eerder dit jaar schatte het antivirusbedrijf nog dat 20 tot 30 procent van alle password stealers wordt gemaakt met het doel om de inloggegevens van gamers buit te maken.

Net zoals bij banking trojans is geld het belangrijkste motief voor het maken van password stealers voor games. Aanvallers verkopen de goederen van een gekaapt game-personage en ruilen het virtuele geld in voor echt geld. Volgens het nieuwe rapport van McAfee is met name in Azië veel cybercrime inmiddels game-gerelateerd. In Taiwan zou inmiddels 37 procent van alle gerapporteerde cybercriminaliteit betrekking hebben op online gaming.

Deze week werd bovendien bekend dat een password stealer nu zelfs is doorgedrongen tot in het Internationale Ruimtestation ISS. De malware Gammima.AG (een worm die probeert om gevoelige informatie te stelen van spelers van diverse games) heeft zich genesteld op enkele laptops in het ruimtestation.

McAfee is niet het eerste bedrijf dat waarschuwt voor password stealers die het hebben voorzien op online gamers. In juni maakte Microsoft bekend dat het bedrijf met behulp van de Malicious Software Removal Tool (MSRT) in één dag 700.000 computers had geschoond van de wachtwoorddief Taterf. Daarmee bleek Taterf veel verder verspreid dan bijvoorbeeld de Storm Worm.

Bron: Techworld

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)