Site Britse internetpolitie in handen Duitser

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Donderdag 4 september 2008
Auteur: Wilbert de Vries en Maarten Reijnders

De site van het twee jaar geleden opgeheven National High Tech Crime Unit (NHTCU) is in handen gevallen van een Duitse internetmarketeer.

Het NHTCU (de Britse cyberpolitie) kwam voordat zijn werkzaamheden in april 2006 werden overgeheveld naar het Serious Organised Crime Unit (SOCA) zeer regelmatig in het nieuws. De eenheid was één van de meer actieve cyberpolitiediensten die ook internationaal aan de weg timmerde. Regelmatig was het NHTCU betrokken bij het in de kladden grijpen van online oplichters, virusmakers en hackers.

Geen wonder dat de naamsbekendheid van het NHTCU nog altijd redelijk groot is. Zo linkt de BBC op het moment van schrijven nog naar de website van het NHTCU. Beetje jammer alleen dat die site niet langer in handen van de Britse overheid is. Na de opheffing van de NHTCU liet de Britse overheid de registratie voor de domeinnaam verlopen en begin augustus besloot een Duitse ondernemer nhtcu.org te registreren.

Graham Cluley, senior technology consultant bij Sophos, heeft geen goed woord over voor de handelswijze van de Britse autoriteiten. "Een domeinnaam op deze wijze laten verlopen, is erg slordig", schrijft hij op zijn weblog.

De Duitse internetmarketeer lijkt overigens niet van plan om de site te misbruiken voor de verspreiding van malware. Hij heeft de domeinnaam waarschijnlijk in eerste instantie geregistreerd vanwege de goede score die nhtcu.org heeft in Google. Toch is Cluley er niet helemaal gerust op. "Niemand kan hem tegenhouden als hij het domein wil doorverkopen aan iemand anders die minder gewetensvol is."

Bron: Techworld

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)