Microsoft update tool voor applicatievirtualisatie

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Donderdag 4 september 2008
Auteur: Michiel van Blommestein

Microsoft heeft bekend gemaakt dat een nieuwe versie van een component voor applicatievirtualisatie voor de komende versie van de Microsoft Desktop Optimization Pack (MDOP) RTM is gegaan. Beschikbaarheid wordt nog deze maand verwacht.

Met het afkomen van App-V 4.5 begint MDOP 2008 R2 een beetje vorm te krijgen. De nieuwe versie van het hulpmiddel om meerdere desktops te beheren moet ergens komende weken gelanceerd worden.

Naast App-V bevat het ook de componenten Enterprise Dektop Virtualization, Asset Inventory Service, System Center Error monitoring, Advanced Group Policy Management en Diagnostics and Recovery. Deze staan gepland voor tegen het einde van het jaar. MDOP is alleen beschikbaar voor klanten met een Software Assurance contract. Die klanten krijgen de optie om zelf zonder extra kosten up te graden.

App-V, voorheen bekend als SoftGrid, maakt het mogelijk om applicaties inclusief de benodigde hulpbronnen in te pakken in virtuele containers, zodat ze vanaf een centrale server op meerdere desktops uit te voeren zijn. Zo kunnen ze centraal worden beheerd. De technologie kwam in handen van Microsoft toen het in 2006 Softricity overnam.

Belangrijkste verbeteringen aan de nieuwe versie van App-V is dat het direct te integreren valt met de System Center beheertools. Met een aparte Management Pack kan System Center Operations Manager 2007 samengevoegd worden met de group policy beheertemplate van App-V 4.5 en System Center Configuration Manager. Die combinatie zou het mogelijk moeten maken om App-V uit te rollen met de Configuration Manager. De Terminal Services client krijgt met de nieuwe release ook een update mee zodat de nieuwe versie van App-V ermee uit de voeten kan.

Een andere nieuwe functie is Dynamic Suite Composition (DSC) die ervoor zorgt dat de middleware beter gedeeld kan worden tussen de verschillende applicaties. Zo zouden ze bijvoorbeeld gemakkelijker gebruik kunnen maken van dezelfde database, terwijl ze toch in een eigen afgesloten container draaien.

Bron: Techworld

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)