Test: Gratis scannen met Grisoft AVG 8.0

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (1)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Maandag 15 september 2008
Auteur:

Virusscanners. Vanuit uw bedrijf is alles natuurlijk hartstikke goed geregeld, maar u houdt uw hart vast als u ziet wat uw collega's thuis (niet) gebruiken. Het minste wat ze kunnen doen, is een gratis scanner installeren. Onze zustertitel Infoworld bekeek AVG 8.0.

AVG Free is voor thuisgebruikers al jaren de meest gebruikte gratis virusscanner. Enige tijd geleden heeft Grisoft versie 8.0 van dit populaire product uitgebracht. Deze verschilt op twee belangrijke punten van zijn voorganger: het programma scant nu behalve op virussen ook op spyware, en daarnaast is er de nieuwe functie SafeSearch die zoekresultaten van Google en Yahoo op betrouwbaarheid controleert.

In de installatieprocedure is weinig veranderd. Een eerdere versie hoeft niet apart verwijderd te worden: dit wordt tijdens de installatie van versie 8.0 gedaan. We kiezen voor de standaard installatie, waarna we in het registratiescherm belanden. Zoals ook in vorige versies het geval was, staat het licentienummer hier al ingevuld, dus we klikken op Next. Vervolgens wordt gevraagd of we de AVG Security Toolbar willen installeren. In de praktijk blijkt deze niets meer toe te voegen dan een knop die SafeSearch in- of uitschakelt, dus we halen het vinkje hier weg, klikken weer op Next en tenslotte op Finish, waarna AVG geïnstalleerd wordt.

Vervolgens verschijnt de First Run Wizard. Wij vinken bij stap 2 Enable daily scanning uit, aangezien een dagelijkse scan bij een verantwoord computergebruik naar onze mening overbodig is. Maar u kunt het rustig aangevinkt laten. Als we bij stap 5 op Next klikken, wordt de database van de laatste updates voorzien. Wanneer tijdens de installatie een vorige versie verwijderd werd, wordt na het doorlopen van de wizard gevraagd de pc opnieuw op te starten.

Verschillen met versie 7.5

Wanneer we de pc opstarten, verschijnt het AVG-icoontje even snel in het systeemvak als dit bij AVG 7.5 het geval was. Het valt echter op dat de pc hierna nog enige tijd traag blijft reageren. Als we Taakbeheer openen zien we dat het proces Avgrsx.exe hier verantwoordelijk voor is. Dit proces neemt gedurende enkele minuten tot 99 procent van het cpu-vermogen in beslag. Pas daarna werkt de pc weer vlot en zonder haperingen. Vergeleken met AVG 7.5 is dit een minpunt.

We zien in Taakbeheer tevens dat AVG 8.0 veel meer RAM en virtueel geheugen gebruikt dan versie 7.5. Op de test-pc was dit 81 MB, terwijl versie 7.5 op deze machine slechts 11 MB geheugen vroeg. Als het opstartproces voltooid is, merken we echter dat dit de prestaties van de pc niet negatief beïnvloedt. Het lijkt er zelfs op dat de systeembelasting over het algemeen is afgenomen.

Het hoofdvenster is overzichtelijk, u opent het via een dubbelklik op het icoontje in het systeemvak. Hier hebt u toegang tot de verschillende componenten (Overview), de scanner en de update-functie. Hoewel anders van uiterlijk, verschilt de werking niet wezenlijk met de voorgaande versies.

SafeSearch en de Security Toolbar

Ons grote kritiekpunt, afgezien van de lange opstarttijd, is SafeSearch. Deze techniek (vergelijkbaar met McAfee's SiteAdvisor) kan het zoeken via Google of Yahoo flink vertragen: zolang de zoekresultaten op een pagina niet volledig beoordeeld zijn, zijn Internet Explorer en Firefox vrijwel onbruikbaar en dit kan tien tot twintig seconden duren. Daarnaast biedt de AVG Security Toolbar in deze gratis versie weinig meer dan een zoekfunctie en de mogelijkheid om SafeSearch uit te schakelen.

Na de introductie van AVG Free 8.0 kwamen er op het AVG-supportforum veel klachten binnen over SafeSearch en de AVG Security Toolbar. Inmiddels heeft Grisoft een manier beschreven om SafeSearch uit te schakelen, zonder dat dit een permanente waarschuwing in het systeemvak oplevert. Eventueel kan AVG ook zonder SafeSearch en de Security Toolbar geïnstalleerd worden.

AVG Free 8.0
Freeware

Taal Engels

Medium 47,3 MB download

OS Windows 2000/XP/Vista

Systeemeisen Pentium 300 MHz, 256 MB RAM, 30 MB harde-schijfruimte

Maker Grisoft

Oordeel 7/10

Pluspunten
Duidelijke interface
Biedt nu ook bescherming tegen spyware
Belast het systeem na opstarten weinig
Minpunten

Zware belasting van het systeem tijdens opstarten

SafeSearch vertraagt zoeken via Google en Yahoo soms enorm

Engelstalig

Bron: Techworld

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)