Ook Ubuntu waarschuwt voor vernietigende driver

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Woensdag 24 september 2008
Auteur: Ferry Waterkamp

Na openSUSE waarschuwt nu ook Ubuntu dat de Intel e1000e Ethernet-driver de hardware ernstig kan beschadigen door de firmware te corrumperen.

De e1000e-driver is bedoeld voor de Gigabit Ethernet-chipsets van Intel en zit verwerkt in de Linux-kernel 2.6.27. De aankomende Ubuntu-versie Intrepid Ibex zou in eerste instantie gebruik maken van Linux kernel 2.6.26, maar vorige maand werd toch nog overgestapt naar de nieuwe versie. Na installatie van de Alpha van Intrepid Ibex en het laden van de driver bestaat dus het risico dat de driver de hardware onherstelbaar beschadigt.

"We verwachten dat alpha-versie nog behoorlijk wat bugs bevatten", aldus de ontwikkelaars van Ubuntu. "Maar bugs die de hardware beschadigen zijn toch wel van een andere orde. We moeten gebruikers dan ook adviseren om de Intrepid alpha's, inclusief de live-cd's, niet te gebruiken op machines met Intel Gigabit Ethernet."

Ubuntu gaat het probleem op korte termijn verhelpen door de e1000e-driver uit te schakelen. De ontwikkelaars hebben echter geen plannen om de noodoplossing beschikbaar te stellen voor Alpha 6 van Intrepid Ibex. Het probleem zal wel zijn verholpen in de bètaversie die op 2 oktober verschijnt.

Bron: Techworld

Relevante whitepaper: Maak desktopvirtualisatie gemakkelijker
Download

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Apple-gadgets van ...

World Tech Update: Apple-gadgets van iWorld (video)

Verleden nieuws