Gnome 2.24 beter in communiceren
Gepubliceerd: Vrijdag 26 september 2008
Auteur: Ferry Waterkamp
De Gnome-werkomgeving is toe aan een nieuwe release. Speerpunt in versie 2.24 is de integratie van software voor unified communications.
Nieuw in Gnome 2.24 is de Empathy Instant Messenger, die is gebaseerd op het Telepathy-communicatieraamwerk. Het SIP-gebaseerde audio- en videoconferentieprogramma Ekiga is toe aan versie 3.0. Naast een nieuw uiterlijk biedt Ekiga 3.0 onder meer ondersteuning voor 'presence', PBX-lijnmonitoring, betere ondersteuning voor videocodecs (H.264, H.263+, MPEG-4 en Theora) en geaccelereerde video.
De actiebalk in Gnome 2.24 is uitgebreid met onder andere een rekenmachine, een Google zoekmachine (ook voor zoeken van code), Yahoo!- en Wikipedia-suggesties en verbeterde Twitter- en identi.ca-functionaliteit.
GebruikersvriendelijkerDaarnaast belooft Gnome 2.24 gebruikersvriendelijker te zijn met onder meer een betere toegankelijkheid met zowel toetsenbord als muis. Sinds Gnome 2.20 is het al mogelijk om de focus te richten op het Gnome-paneel door de sneltoets 'Control+Alt+Tab' te gebruiken. Met ingang van Gnome 2.24 is het ook mogelijk om meldingspictogrammen te selecteren door alleen van het toetsenbord gebruik te maken. De toetsenbordnavigatie in het bestandsbeheer is ook verbeterd. Bestanden selecteren met behulp van het toetsenbord gaat nu lineair in plaats van in een vierkant.
Een uitgebreid (Nederlandstalig) overzicht van alle nieuwe functies met illustraties is te vinden op de site van het Gnome-project.
Bron: Techworld
