'Encryptie back-uptapes nog zwakke plek'

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Woensdag 29 oktober 2008
Auteur: Wilbert de Vries en Maarten Reijnders

De schandalen met uitgelekte gevoelige informatie werpen hun vruchten af: veel bedrijven versleutelen tegenwoordig hun gevoelige informatie. Back-uptapes worden daarbij echter nog vaak vergeten.

Dat blijkt uit een onderzoek onder 300 Amerikaanse en Europese bedrijven, dat onderzoeksbedrijf Trust Catalyst uitvoerde in opdracht van encryptiespecialist Thales.

Bedrijven maken in toenemende mate gebruik van encryptie voor webservers, mail, pc's en laptops. Volgens Thales vindt het gebruik van encryptie vaak nog op ondoordachte en weinig gestructureerde manier plaats. Zo heeft 35 procent van de ondervaagden geen idee wat het encryptiebeleid voor back-uptapes is. Bovendien weet nog eens 50 procent niet waar de encryptiesleutels voor de back-uptapes worden opgeslagen. Het versleutelen van de informatie op back-uptapes heeft volgens het onderzoek dan ook een lagere prioriteit dan de encryptie voor USB- en mobiele apparaten.

Volgens Thales kunnen de gevolgen bij onvoldoende beveiliging enorm zijn. Het bedrijf wijst onder meer op een recente diefstal, waarbij een inbreker de tapes meenam van een dokterspost in het Verenigd Koninkrijk. Op de tapes stonden de gegevens van 15.000 patiënten.

Bron: Techworld

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)