Mozilla wil Ubiquity in Firefox 3.2

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Dinsdag 18 november 2008
Auteur: Ferry Waterkamp

Mozilla heeft vergevorderde plannen om de commandostructuur Ubiquity te integreren in Firefox en Thunderbird. Ook worden de banden aangehaald met plugins zoals Silverlight van Microsoft.

De integratieplannen blijken uit een 'voorgestelde roadmap' op Mozilla Wiki waarin de 'weg naar Ubiquity 0.2' wordt besproken. De voorstellen moeten mashups naar de desktop brengen of de manier waarop mail wordt doorzocht veranderen. De ontwikkelaars merken daarbij wel op dat ze slechts de intentie uitspreken en dat de roadmap niet als een dictaat moet worden gezien.

User generated mashups

Ubiquity is in augustus aangekondigd als een 'communitybased experiment' met het doel om 'user generated mashups' te faciliteren. Of in de termen van de makers: als je gaat zoeken op het web dan geef je met tekst aan wat je zoekt, bij Ubiquity geef je tekstcommando's om aan het web duidelijk te maken wat je wilt doen. In plaats van het opgeven van een URL gaan we bij Ubiquity via tekstgebaseerde commando's aangeven wat we willen doen.

Een gebruiker van Ubiquity kan bijvoorbeeld een Google Map plaatsen in een e-mail, door simpelweg de commando's 'map' en 'e-mail' in te geven. Voorbeelden van andere commando's die nu al zijn ingebouwd zijn 'defi' waarmee de definitie van een geselecteerd woord wordt opgeroepen, 'trans' waarmee een tekst vertaald kan worden en 'twit' waarmee geselecteerde tekst op Twitter wordt geplaatst.

Gebruikers hoeven niet te wachten tot ontwikkelaars nieuwe functies hebben ingebouwd. Gebruikers kunnen zelf aangeven welke commando's zij willen gebruiken en welke actie daar vervolgens aan moet hangen. Gebruikers kunnen commando's die ze hebben bedacht online plaatsen en anderen in staat stellen om zich hierop te abonneren.

Firefox 3.2

Het streven is nu om Ubiquity te verwerken in Firefox 3.2 die volgend jaar beschikbaar moet komen. Volgens de Mozilla-ontwikkelaars zijn het contextmenu en de Awesomebar de aangewezen plaatsen om Ubiquity-commando's te plaatsen. Om beveiligingsredenen zal de functionaliteit binnen Firefox 3.2 geen commando's van derde partijen toelaten.

Bron: Techworld

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)