USB 3.0 is helemaal af

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Dinsdag 18 november 2008
Auteur: Martin Gijzemijter

De USB 3.0 Promoter Group heeft vandaag aangekondigd dat de usb 3.0-specificatie is voltooid.

De nieuwe technologie moet tien keer zoveel brandbreedte kunnen leveren als z'n voorganger, een snelheid die hoger ligt dan die van Firewire, de concurrerende technologie.

Usb had firewire, de technologie die is ontwikkeld door Apple, lange tijd als geduchte concurrent. Maar eerder dit jaar werd bekend dat Apple de technologie laat voor wat het is en, zelf ook overstapt op alleen usb voor z'n MacBooks. De voltooiing van de usb 3.0-specificatie stelt elektronicafabrikanten in staat om te beginnen met de implementatie van de technologie in hun apparaten.

Usb 3.0 ondersteunt een bandbreedte van maximaal 4,8 gigabit per seconde (omgerekend 600 MB/sec), dat is tien keer zo snel als usb 2.0 dat slechts 480 megabit per seconde (60 MB/sec) ondersteunt.

De technologie, die sinds 2000 in ontwikkeling is, zal dezelfde Type A-aansluiting krijgen als z'n voorganger en zal wat dat betreft terugwaarts compatibel zijn. Tegelijkertijd verschilt de technologie achter 3.0 ook sterk van 2.0, bijvoorbeeld door de ondersteuning van het tegelijkertijd doorgeven van informatie in twee richtingen (simultaneous bi-directional dataflow). Daarnaast kent usb 3.0 een eigen energiebeheer, waarbij de werking wordt uitgeschakeld wanneer deze even niet in gebruik is.

Bron: Computer!Totaal

Bron: Techworld

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)