HyperSpace: Linux tegelijk met Windows

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Donderdag 8 januari 2009
Auteur: Sander van der Meijs

We hebben er meer dan een jaar op moeten wachten, maar nu is eindelijk HyperSpace, het snelstartsysteem van Phoenix, te downloaden. Snel betekent in dit geval 30 seconden.

In november 2007 is het al aangekondigd, maar nu pas is HyperSpace echt klaar. De leus van Phoenix doet het beste vermoeden ("Wait for Windows or be instant-on with HyperSpace alongside Windows"), alleen zijn er al heel wat snellere systemen zoals Splashtop beschikbaar. Daarbij moeten we melden dat je HyperSpace zelf voor 60 dollar per jaar op het systeem kunt zetten, terwijl Splashtop standaard wordt meegeleverd met een aantal laptops van Asus, Levono en VoodooPC.

HyperSpace is een uitgeklede versie van Linux. Echt interessant wordt het in combinatie met een laptop die is uitgerust met Intel Virtualization Technology (VT). Met één druk op de knop kun je dan van Windows naar HyperSpace en weer terug. HyperSpace gebruikt veel minder stroom dan Windows, waardoor je langer kunt werken met dezelfde batterij. Heeft jouw systeem geen VT, dan is het mogelijk om HyperSpace Dual te installeren. Maar in dat geval moet je het ene systeem afsluiten voordat je met het andere kunt gaan werken. Dat is waarschijnlijk iets te omslachtig. Gelukkig kun je verifiëren of jouw systeem geschikt is voor HyperSpace, voordat je het installeert.

Het is jammer dat HyperSpace geen toegang geeft tot de harde schijf. Dat zou niet alleen handig zijn voor de gebruiker, maar ook voor de beheerder. Bij problemen met Windows zou die dan vanuit Linux het systeem kunnen repareren, gesteld dat de benodigde tools aanwezig zijn. Maar daarvoor moeten we natuurlijk allereerst op zoek naar de shell en het rootwachtwoord.

Bron: Techworld

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)