Ubuntu Jaunty Jackalope bereikt beta

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 27 maart 2009
Auteur: Sander van der Meijs

Het is weer bijna april, en dan moet de nieuwe Ubuntu uitkomen. Dus het werd tijd voor de beta. Die is er nu.

Vandaag is de beta uitgekomen van Jaunty Jackalope, ofwel Ubuntu 9.04. De meest in het oog lopende vernieuwing is natuurlijk het spiksplinternieuwe GNOME 2.26, met bijvoorbeeld het Brasero brandprogramma dat een groot aantal nieuwe features heeft gekregen. Met de nieuwe versie van GNOME wordt het ook makkelijker om met meerdere monitoren te werken. En met de nieuwe Evolution kun je nu Outlook .pst bestanden importeren en het ondersteund het MAPI protocol van Exchange, waardoor het makkelijker wordt om in een Windows-omgeving te werken.

In de nieuwe Ubuntu is de X-server opgewaardeerd naar X.Org 1.6 en een aantal videokaarten hebben open source drivers gekregen. Wat direct opvalt is de nieuwe stijl van de kleine berichtjes die verschijnen vanuit de taakbalk. Daar is zelfs een heel nieuw systeem voor gemaakt. In een filmpje kun je alvast zien hoe dat er uitziet.

Verder is de opstarttijd verkort, het ext4 filesystem wordt ondersteund en er is speciale aandacht voor de cloud. Met Ubuntu 9.04 Server Edition komt Eucalyptus mee als technology preview. Eucalyptus is een open source technologie die het mogelijk maakt om je eigen private cloud uit te rollen en te testen die vergelijkbaar is met de cloud van Amazon. Daarmee kun je dus in een veilige omgeving rustig bekijken wat de cloud voor jou kan betekenen.

Bron: Techworld

Relevante whitepaper: Maak desktopvirtualisatie gemakkelijker
Download

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Apple-gadgets van ...

World Tech Update: Apple-gadgets van iWorld (video)

Verleden nieuws