Open source cloud-platform krijgt bedrijf achter zich
Gepubliceerd: Maandag 4 mei 2009
Auteur: Sander van der Meijs
Eucalyptus kennen we van Ubuntu, dat het cloud-platform nu standaard meelevert als 'technology preview'. Dat succes moet nu ook geld in het laatje brengen voor de oprichters van het project.
De oprichters van het open source project Eucalyptus hebben 5,5 miljoen dollar opgehaald bij investeerders en hebben daarmee Eucalyptus Systems opgezet. In die onderneming gaan ze support leveren aan bedrijven.
Volgens het persbericht (pdf) dat vorige week de deur uit is gegaan verzekert Eucalyptus Systems dat de levensvatbaarheid en groei van Eucalyptus zullen toenemen, ver voorbij het onderzoeksproject aan de universiteit, terwijl de technologie opgerekt zal worden om tegemoet te komen aan de wensen van organisaties die veel schaalbaarheid, betrouwbaarheid en goede support nodig hebben.
Op dit moment valt het niet mee om een cloud op te zetten met Eucalyptus, al is het wel te doen voor wie de handen uit de mouwen steekt. Eucalyptus ondersteunt dezelfde API's als publieke clouds en is compatible met Amazon AWS public cloud infrastructuur. "Het ontwerp van Eucalyptus geeft gebruikers de flexibiliteit om applicaties van privé clouds over te zetten naar publieke clouds en terug", zegt het bedrijf. "Bovendien maakt Eucalyptus het werken met 'hybride' clouds makkelijk, waarin publieke en privé clouds door elkaar worden gebruikt." Met support wordt dat nog aantrekkelijker.
Bron: Techworld
