Nieuwe website brengt status IPv6 in beeld
Gepubliceerd: Woensdag 27 mei 2009
Auteur: Sander van der Meijs
RIPE NCC, de Regionale Internet Registrar in Europa, het Midden Oosten en delen van Azië, heft een website gelanceerd ter ondersteuning van IPv6.
Tot nu toe gaat de uitrol van IPv6 erg langzaam. Iedereen weet in het achterhoofd dat de overstap moet worden gemaakt, maar ondertussen laat men de kastanjes door anderen uit het vuur halen. Men ziet er gewoon niet direct het voordeel van in.
Met de website IPv6actnow.org wil RIPE NCC een aantal mythen ontkrachten die rond IPv6 hangen en men wil vooral informatie geven over de voortgang van de nieuwe technologie.
Teller en statistieken
Volgens de statistieken op de site zijn er bijvoorbeeld in Nederland op dit moment nog maar 120 IPv6 allocaties. En met dat magere aantal laat ons land in Europa alleen het Verenigd Koninkrijk en Duitsland voor zich. Wereldwijd staan we op een vijfde plaats.
Naast deze statistieken laat een teller op de website zien hoeveel IPv4 adressen er nog over zijn. Tijdens het schrijven van dit artikel waren dat er nog ruim 484.300.000, waarmee we naar schatting nog 747 dagen vooruit kunnen.
In een verklaring zei Axel Pawlik van RIPE NCC dat het belangrijk is dat iedereen zijn schouders zet onder IPv6. "De steun voor die RIPE krijgt voor zijn IPv6 koers laat de bereidheid zien van het publiek en organisaties om vroeger of later samen te werken aan de uitrol van IPv6", voegde hij daaraan toe.
Bron: Techworld
