Comdex in teken van draadloos
Gepubliceerd: Maandag 18 november 2002
Auteur: Laurens Verhagen
De Comdex-beurs die deze week in Las Vegas wordt gehouden, staat voor een belangrijk deel in het teken van draadloze technieken en toepassingen.
Toshiba introduceert op de computerbeurs een nieuw notebook dat geschikt is voor twee veelgebruikte WiFi-standaarden: 802.11b en het nieuwere 802.11a. De Satellite 6100 Pro is bedoeld voor de zakelijke markt, waar WiFi de laatste tijd zeer populair is geworden.
De nieuwere 802.11a-specificatie heeft als voordeel dat het een veel hogere snelheid binnen het draadloze netwerk heeft dan 802.11b: een theoretische 54 Mbps tegenover de 11 Mbps van 802.11b. Deze laatste heeft echter als voordeel dat er meer toegangspunten beschikbaar zijn in de openbare ruimte. Het notebook van Toshiba combineert beide voordelen.
Hewlett-Packard zoekt met een nieuwe iPaq-handcomputer een andere combinatie. Dit 600 dollar kostende apparaat ondersteunt namelijk zowel WiFi (802.11b) en Bluetooth.
802.11g
Een derde specificatie - 802.11g - is overigens compatible met de toegangspunten van 802.11b. Op de Comdex worden de eerste toegangspunten die gebruik maken van dit formaat gedemonstreerd, alsmede een aantal interface-kaarten. Texas Instruments laat een chipset zien die de drie verschillende protocollen ondersteunt.
Ook onder meer chipmaker Broadcom en Linksys komen met producten voor de nieuwe 802.11g-standaard.
