Real-time barometer geeft dreigingsniveau aan

barometer

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Maandag 29 juni 2009
Auteur: Sander van der Meijs

Interoute biedt een dienst waarmee je het aantal aanvallen wereldwijd en per land in de gaten kunt houden.

Het internet backbone bedrijf Interoute geeft voortaan informatie over aanvallen wereldwijd via de Internet Barometer. Deze informatie wordt elke twee of drie uur bijgewerkt en wordt verzorgd door 22 sensoren op het netwerk van Interoute. Je kunt dus real-time statistieken vandaan halen over aanvallen per land en waar die aanvallen vandaan komen.

Als je de dreiging continu in de gaten wilt houden, dan kun je de desktopwidget installeren. Die geeft het aantal wereldwijde aanvallen weer en om de beurt het aantal aanvallen per land. De widget installeert wel Adobe Air mee, mocht je dat nog niet op je computer hebben.

Volgens Mark Osbourne van Interoute is deze tool goed als aanvullende informatie. "We willen real-time informatie geven over wat er aan de hand is, om de realiteit te scheiden van de hype."

Als voorbeeld noemt Osbourne de aanval van Conficker op 1 april dit jaar. De algemene indruk was dat die gebeurtenis erg overdreven werd en dat er die datum niets aan de hand was. "Maar", zegt Osbourne, "op 1 april hebben we Conficker goed in de gaten gehouden en we zagen drie keer zoveel activiteit als normaal. Het was dan misschien niet het armageddon dat sommigen hadden verwacht, maar er gebeurde wel degelijk iets."

Op dit moment zit er nog geen geschiedenis in de barometer, zodat je nog geen trends kunt bekijken. Maar Osbourne zei dat deze functie in de toekomst nog zal worden toegevoegd

Bron: Techworld

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)