Nieuwe koeler Emerson voor 'grote kleine datacentra'

datacentrum

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Maandag 6 juli 2009
Auteur: Michiel van Blommestein

Met een nieuwe koelingsinstallatie wil datacentrumleverancier Emerson Network Power een alternatief bieden voor wat in hun ogen het mkb is. Je moet nog steeds over een flinke serverruimte beschikken.

De Liebert CRV is een installatie waarmee DC's met tussen de één en dertig racks valt te koelen, afhankelijk van de precieze variant. Daarmee valt een ruimte van ongeveer 30 vierkante meter te bedienen, wat voor grootleverancier als 'klein' te boek staat. In grotere datacentra kan de CRV volgens Emerson Network Power worden ingezet voor hotspots.

De Liebert CRV komt in drie varianten, allemaal een enkel rek groot. De meest simpele is een luchtkoelingsvariant voor kleine datacentra die niet zijn aangepast op moderne koeltechnieken, zoals koude gangen of waterkoeling. Elke 'kleine' CRV kan vier serverracks onder zijn hoede houden.

Iets robuuster is de variant voor datacentra waar de vloer al is verhoogd voor afvoer van warme lucht, terwijl de laatste 'grote' versie bedoeld is voor datacentra die al gebruik maken van waterkoeling. Die kan al dertig racks aan per CRV. De eerstgenoemde werkt vanaf tien racks, terwijl de tweede vanaf 20 racks aankan. Respectievelijk ligt te capaciteit van de drie apparaten op 27, 37 en 40 kW.

Wat de systemen gemeen hebben is de iCom Control, een applicatie waarvan Emerson zegt dat het 'de virtualisatie voor datacentrumkoeling' biedt. Nuchterder beschouwd is het een beheertool waarmee meerdere Liebert-apparaten worden beheerd. Onderling zijn de koelers verbonden door een gewone LAN-verbinding.

De diffusers zijn af te stellen, zodat de warme lucht naar links, rechts of naar achteren kan worden gericht volgens het principe van koude-gang-warme-gang. Verder biedt de Liebert een zogenaamd 'Digitaal Scrollwiel', een systeem die de hitte-afstelling automatisch aanpast aan de workload.

Bron: Techworld

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)