Speciale pet tegen straling mobieltje

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (5)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 22 november 2002
Auteur: Edwin Feldmann

Een Noors bedrijf heeft een pet ontwikkeld die de elektromagnetische straling tegenhoudt die vrijkomt tijdens het bellen met de gsm.

Het Noorse bedrijf Handy-Fashions heeft de zogenaamde `Mobile Cap' ontwikkeld. Het ziet eruit als een gewone pet met flappen die over de oren vallen. De pet is voorzien van een gevlochten laag zilver die voor een groot deel de radiogolven van de mobiele telefoon moet tegenhouden, schrijft CNN. De pet kost 39,50 euro.

Over de effecten van deze radiogolven bestaan nog altijd veel onduidelijkheden. Om dit eens grondig te onderzoeken hebben de vier grootste Japanse telecombedrijven, NTT DoCoMo, KDDI, J-Phone en Tu-Ka Cellular Tokyo, de handen ineen geslagen.

Het onderzoek, dat vier jaar zal duren, gaat de effecten van de radiogolven van mobieltjes en basisstations op menselijke cellen en de genen bestuderen. Tot nu toe zijn wetenschappers het niet eens met elkaar of het bellen met een mobiele telefoon schadelijke gevolgen heeft voor de gezondheid.

Gevlochten

Volgens een Australisch onderzoek van enkele jaren geleden had het bellen geen effect op muizen en dus, zo redeneerden echter de toenmalige onderzoekers, zou het ook geen effect op mensen hebben. Een andere studie toonde aan dat de elektromagnetische straling kwaadaardige cellen zou kunnen activeren en zo sneller een tumor zou vormen.

De Duitse wetenschapper Peter Pauli die onderzoek heeft gedaan naar de Mobile Cap, zegt dat de methode van gevlochten zilver ook wordt gebruikt in de luchtvaart. Gevlochten metaallagen zouden ongeveer 95 procent van de radiogolven tegenhouden, meent Pauli.

Relevante whitepaper: BYOD verandert draadloos LAN
Download
  • Categorieën:
  • Mobiel

Totaal 5 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Gerelateerd nieuws

Meer nieuws

Verleden nieuws