Patch Tuesday pakt wederom flink uit

patch tuesday

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 7 augustus 2009
Auteur: Michiel van Blommestein

De komende patch Tuesday gaat voor beheerders een redelijk drukke worden, met in totaal negen bulletins waarvan Microsoft er vijf als kritiek heeft aangemerkt. Daar zit waarschijnlijk ook een fix bij voor applicaties die gebruik maakten van oude Active Template Libraries.

Met de komende patches gaan volgens de vooraankondiging kwetsbaarheden op de schop in Office, .Net Framework, Visual Studio, ISA Server, BizTalk Server, Client for Mac en vooral heel veel in het Windows Besturingssysteem zelf. De vijf kritieke bulletins dichten lekken die uitvoer van willekeurige code van buiten mogelijk maken, en de vier overige zijn aangemerkt als 'important'. In die gevallen gaat het om twee keer adminrechten kunnen verkrijgen, een keer Denial of Service, en een keer het draaien van willekeurige code van buiten.

Bulletin 5 bevat een fix voor Outlook Express en Windows Media Player, twee componenten die nog vermoedelijk nog linkten naar de oude Active Template Libraries (ATL) die vorige maand voor ellende zorgden. Daarin zat een lek waardoor applicaties die deze ATL's aanriepen kwetsbaar waren voor aanvallen. Niet alleen Microsoftsoftware heeft daar last van, ook bijvoorbeeld Adobe moest het ontgelden. Microsoft heeft voor de bugs in ATL zelf al wel een tussentijdse patch uitgebracht.

Zoals altijd komen de patches dinsdagavond Nederlandse tijd beschikbaar. Slechts bij een van de bulletins is een herstart van de machine niet noodzakelijk.

Bron: Techworld

Relevante whitepaper: Transactie-informatie online opslaan
Download

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Apple-gadgets van ...

World Tech Update: Apple-gadgets van iWorld (video)

Verleden nieuws