NetApp 'gaat geheel voor de cloud'

regen

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Woensdag 26 augustus 2009
Auteur: Michiel van Blommestein

Meer en meer leveranciers kiezen ervoor hun diensten op de een of andere manier naar de cloud te brengen. Zo ook storageleverancier NetApp, die zijn volledige portfolio beschikbaar maakt voor cloud-aanbieders.

Het bedrijf gaat dus niet zelf cloud-diensten aanbieden, maar maakt zijn technologie geschikt om door dienstverleners gebruikt te worden. In principe gaat het om het volledige portfolio van NetApp dat beschikbaar komt door de cloud, maar dat betekent niet dat elke dienstenleverancier ook alle technologie van NetApp overhandigd krijgt.

"Het hangt helemaal af van de dienstverleners welke NetApp-technologieën precies in hun diensten worden opgenomen", zegt Theo van Teylingen, directeur van NetApp Benelux. "IT-as-a-Service (de term die NetApp hanteert voor clouddiensten, -red) betekent dat je SLA-gebaseerde, en soms zelf business agreement-gebaseerde diensten hebt met een leverancier." Daarbij gaat het vooral om continuïteit, en speelt technologie een kleinere rol. "Wij kijken vanuit onze technologie naar hoe we aan die SLA's kunnen voldoen. Het is mooi als je technisch heel veel kan, maar als je het niet kunt positioneren en het is zelfs risicovol."

Spil van de software is de nieuwe versie van Data ONTAP, het storage-besturingssysteem van NetApp. Veel is in versie 8 niet veranderd ten opzichte van versies GX en 7G: het is namelijk een combinatie van de twee geworden die geschikt is gemaakt voor cloud-dienstverlening. In Nederland gaat NetApp in ieder geval in zee met Ciber, Schuberg Phillis, Atos Origin, Capgemini, Logica en IBM Global Services, zo laat zustertitel Channelworld weten.

Bron: Techworld

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)