DragonFly vliegt naar 64-bits

dragonfly logo

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Donderdag 17 september 2009
Auteur: Michiel van Blommestein

De ontwikkelaars achter Dragonfly BSD hebben versie 2.4 uitgegeven van hun besturingssysteem. Voor het eerst is het OS beschikbaar voor 64-bits-systemen.

Het nieuwe besturingssysteem is gisteren beschikbaar gekomen. Zoals we eigenlijk wel gewend zijn van de ontwikkelaars zijn de release notes bijzonder uitgebreid en voor leken moeilijk te behappen. Het gaat dikwijls om verbeteringen en veranderingen die in de belevingswereld van gebruikers onzichtbaar zijn, terwijl ze voor ontwikkelaars wel zeer nuttig kunnen zijn.

Desondanks zijn er toch wat veranderingen in DragonFly BSD 2.4 doorgevoerd die absoluut het vermelden waard zijn. Grootste toevoeging is dat van het OS nu een poort is gemaakt naar 64-bits x86 architecturen. De voordelen die dergelijke architecturen brengen zijn daarmee ook beschikbaar gekomen voor de Dragonfly-gebruiker. Bedenk daarbij wel dat niet alle binaire packages dit ondersteunen.

AHCI

Ook nieuw is dat de Advanced Host Controller Interface (AHCI) nu de standaarddriver is. AHCI-storagehardware wordt niet langer meer automatisch opgepikt door een NATA-driver. Daarbij kan het wel gebeuren dat schijven opeens een andere designatie krijgen, dus je bent gewaarschuwd.

Daarnaast hebben de ontwikkelaars wederom veel bugs weggewerkt en de ondersteuning opgeschroefd. De eerste fix, 2.4.1, is al als onstabiel te verkrijgen, en de stabiele versie daarvan wordt volgende maand verwacht. Over de ondersteuning van PowerPC wordt nog niets gerept, maar dat wordt nog steeds verwacht voor een toekomstige release van DragonFly.

Het OS is te downloaden als CD ISO (een kale versie), DVD ISO (complete versie met volledige X-omgeving) en een kale versie als usb-image voor sticks van 1GB.

Bron: Techworld

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)