Gedetineerde hacker met adminrechten?

tralies

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 9 oktober 2009
Auteur: Andreas Udo de Haes

Een gedetineerde Britse hacker kreeg adminrechten om een intern digitaal tv-station op het computersysteem van de gevangenis te installeren. Een dure fout.

Douglas Harvard zit zes jaar in de cel voor omvangrijke creditcardfraude op internet. Maar het management van de gevangenis vond het geen probleem om Harvard alleen te laten met de computers van de gevangenis. Mét adminrechten, want hij werd geacht een digitaal tv-station te installeren op het netwerk, meldde The Mirror onlangs.

Systeem gegijzeld

Die kans liet de hacker niet voorbij gaan: hij voerde meteen een systeemreset uit en veranderde daarna alle wachtwoorden. De gijzeling kwam al gauw aan het licht en Harvard ging voor straf de isoleercel in. Een dure expert van buitenaf moest er aan te pas komen om het systeem weer te herstellen.

De gevangenis benadrukt dat Harvard nooit toegang heeft gehad tot gevoelige gegevens van andere gedetineerden.

Loper gemaakt

Een week eerder was dezelfde gevangenis al in het nieuws omdat een gedetineerde een sleutel had laten vervaardigen die paste op alle celdeuren van het complex.

Bron: Webwereld.nl

Bron: Techworld

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)