Is Windows 7 de laatste grote Windows-release?
Gepubliceerd: Vrijdag 18 december 2009
Auteur: John Fontana
Het is mogelijk dat Windows 7 de laatste massale upgrade is van de Windows client omgeving. Daarmee kan het de overgang markeren naar een tijdperk waarin de pc niet meer het middelpunt is van het gebruikers-universum, zo stelt IDC.
En hij voorspelt dat die apparaten voor een groot deel zullen draaien op open source, op Linux gebaseerde en non-Windows software, of het nu om smartphones, thin clients of om apparaten gaat die op browsers zijn gebaseerd. Tot nu toe heeft Microsoft nog geen succes gehad in de mobiele markt, en het kan zeker nog niet op tegen systemen als Android, iPhone en webOS van Palm.
Verandering in de lucht
Microsoft realiseert zich wel dat er uitdagingen aan zitten te komen, en dat wordt uitgedrukt in het Azure cloud platform en de three-screens-and-a-cloud strategieën. "Er zit verandering in de lucht die de wereld waarin we leven gaan veranderen", zei Gillen.
In de wereld van zakelijke IT, zo voorspelt Gillen, zullen die veranderingen ook worden gevoeld. "Omdat geen van deze platformen dominant zal worden over meerdere apparaten, krijgen beheerders de uitdaging voor hun kiezen hoe ze gebruikers gaan ondersteunen die deze apparaten de organisatie binnen brengen", zo zei hij.
Bron: Techworld
