Topman van America Onlines muziekdivisie stapt op
Gepubliceerd: Dinsdag 31 oktober 2000
Auteur: de Webwereld-redactie
Josh Felser van Spinner/Nullsoft kwam herhaaldelijk in aanvaring met moederbedrijf AOL en gooit het bijltje er nu bij neer.
De officiële reden van Josh Felsers vertrek is - zoals immer gebruikelijk in dergelijke zaken - 'het meer tijd met de familie kunnen doorbrengen'. Volgens The Wall Street Journal is er echter meer aan de hand. AOL zou de wijziging in het management hebben doorgevoerd omdat de rebelse Felser niet langer gewenst was met het oog op de onderhandelingen met platenmaatschappijen.
Voordat America Online vorig jaar Spinner.com overnam, was de nu 36-jarige Felser president van dit online radiostation. Hierna werd hij algemeen manager van de muziekdivisie van AOL: Spinner/Nullsoft. Vooral met Nullsoft (maker van onder meer WinAmp) heeft America Online het zwaar te stellen.
Eerst kwamen de technici van Nullsoft namelijk met het MP3-programma Gnutella, daarna ontwikkelden ze een zoekmachine voor (ook illegale) MP3-bestanden en vorige maand verraste Nullsoft met software waarmee advertenties uit AOL's chatsoftware kan worden verwijderd.
AOL moet hier allemaal weinig van hebben, zeker met het oog op de fusie met Time Warner. Het is nog onduidelijk wat de rol van Nullsoft/Spinner in de nieuwe combinatie moet krijgen. AOL aast op deals met alle grote platenmaatschappijen. Kenners denken in ieder geval dat de traditionele visie van Time Warner de overhand krijgt boven die van de MP3-rebellen van Nullsoft.
