Wachtwoord van Hotmail eenvoudig te kraken

hotmail partner

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (44)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Donderdag 8 mei 2003
Auteur: Maarten Reijnders

Microsoft heeft een veiligheidsgat gedicht waardoor het doodeenvoudig was om andermans wachtwoord voor Hotmail en Passport aan te passen.

Het e-mailadres van je 'slachtoffer' achterhalen en twee webadressen bezoeken: meer was niet nodig om iemands wachtwoord aan te passen, zo blijkt uit een posting van de Pakistaan Muhammed Faisal Rauf Danka op de mailinglist Full Disclosure.

Microsoft stuurde het webadres om andermans wachtwoord aan te passen automatisch op, nadat een aanvaller een webadres had bezocht met daarin het e-mailadres van het slachtoffer en zijn eigen e-mailadres. Via het toegemailde adres was het mogelijk om het oude password te 'resetten'.

In een interview met CNet zegt de Pakistaan Danka het gat te hebben ontdekt, nadat het Passport-account van een vriend was gehackt. Diverse veiligheidsexperts bevestigden op de mailinglist Full Disclosure dat de door Danka geschetste methode om andermans Passport-wachtwoord aan te passen, daadwerkelijk werkt.

Drieënhalf uur nadat het bericht op Full Disclosure was verschenen, had Microsoft het probleem ondervangen. Eerder was op de meer dan tien e-mails die Danka sinds 12 april naar het softwareconcern had gestuurd, geen reactie gekomen.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Beveiliging

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)