Rechtszaak dvd-kopieerzaak van start

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (2)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 16 mei 2003
Auteur: Laurens Verhagen

Met enige vertraging is de zaak tegen 321 Studios van start gegaan. Dit bedrijf maakt software waarmee beveiligde dvd's gekopieerd kunnen worden.

De maker van DVD X Copy moest zich donderdag verdedigen tegen beschuldigingen van een aantal grote filmstudio's. Centraal in de zaak staat de omstreden Digital Millennium Copyright Act (DMCA). Hierin staat dat het illegaal is om software te distribueren waarmee anti-kopieertechnieken kunnen worden omzeild.

En dat is precies wat er met DVD X Copy gebeurt, zo stellen de aanklagers. Met de software kunnen dvd's worden gekopieerd naar een dvd of standaard cd-r, ook al zijn de originele schijven beveiligd. Hierbij wordt gebruik gemaakt van DeCSS, een vrijelijk op internet te verkrijgen programmaatje dat gehakt maakt van het digitale slot CSS (Contents Scrambling System).

In eerdere zaken werd DeCSS al verboden. 321 Studios is echter van mening dat de wetgeving principieel niet deugt. Volgens zijn advocaten hebben de eigenaren van een beveiligde dvd het recht om een kopietje voor eigen gebruik te maken.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Overheid

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)