Barcelona verliest alsnog domeinnaam

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (9)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Donderdag 12 juni 2003
Auteur: Edwin Feldmann

Na een jarenlange strijd verliest de Spaanse stad Barcelona alsnog zijn .com-domeinnaam. Een Amerikaanse rechter heeft het adres toegewezen aan een bedrijf in New York.

Het bedrijf Bcom, ook wel Barcelona.com genoemd, krijgt de beschikking over het domein Barcelona.com. De rechter heeft in hoger beroep Bcom in het gelijk gesteld en een eerdere beslissing van de arbitragerechter teruggedraaid.

Het stadsbestuur ligt al jaren overhoop met het New Yorkse bedrijf. Barcelona.com werd in oktober 1999 door Bcom geregistreerd. In augustus 2000 werd de discussie tussen Bcom en Barcelona voorgelegd aan de arbitragerechter van de WIPO (World Intellectual Property Organization). Omdat de stad eigenaar is van de merknaam Barcelona, werd de domeinnaam toegewezen aan de Spaanse stad, schrijft merkenbureau Shield Mark.

Bcom was het hier echter niet mee eens en probeerde via een Amerikaanse rechter alsnog het eigendom van de domeinnaam af te dwingen. In eerste instantie bepaalde de rechter in het voordeel van de stad Barcelona.

In hoger beroep heeft een rechter nu bepaald dat het Amerikaanse merkenrecht geen bescherming biedt aan bedrijven buiten de VS. De stad Barcelona kan dus geen aanspraak maken op het merkenrecht. De rechter heeft nu de WIPO-beslissing van 2000 teruggedraaid en het domein aan Bcom teruggegeven.

Relevante whitepaper: Geautomatiseerde superieure klantervaring
Download
  • Categorieën:
  • Overheid

Totaal 9 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws