Microsoft zet 9 updates klaar voor Patch Tuesday

patch tuesday

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 10 september 2010
Auteur: Sander van der Meijs

Microsoft heeft 9 updates klaargezet voor komende dinsdag, waardoor 11 lekken worden gedicht in Windows, IIS en Microsoft Office. Systeembeheerders kunnen de updates dus alvast inplannen.

In de vooraankondiging stelt Carlene Chmaj dat vier van de updates als kritiek worden aangemerkt. De rest is 'belangrijk'. Tegenover Computerworld speculeren enkele experts dat de updates van Microsoft Office patches kunnen zijn voor het DLL load hijacking lek, dat een paar weken geleden door HD Moore openbaar is gemaakt. Dat lek kan niet gepatcht worden in Windows, maar moet gerepareerd worden in de applicaties zelf. Het lek zou ook zitten in een aantal Office applicaties, zoals Word 2007 en Powerpoint 2007 en 2010.

Microsoft heeft al een noodfix klaargezet om aanvallen tegen te gaan. Maar het heeft tot nu toe niet bekend gemaakt welke eigen applicaties precies kwetsbaar zijn. Behalve van Office is het ook bekend van Internet Explorer.

Vooral voor Windows XP SP3

De updates voor komend Patch Tuesday zouden overigens vooral gericht zijn op Windows XP SP3, het oudste besturingssysteem dat Microsoft nog ondersteunt. Dat krijgt 8 updates, waarvan er drie kritiek zijn. Vijf updates zijn van toepassing op Windows Vista, waarvan twee kritiek. Windows 7 krijgt maar drie updates, waaronder geen kritieke.

Bron: Techworld

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)