O2 Nederland start Telfort-campagne
Gepubliceerd: Vrijdag 1 augustus 2003
Auteur: Edwin Feldmann
O2 Nederland begint vandaag een campagne om zijn nieuwe naam Telfort te herintroduceren. De publiciteitscampagne bestaat uit een ludieke vlaggenactie.
De telecomprovider deelt in twee weken miljoenen Nederlandse vlaggen uit met de naam Telfort erop. Wie deze vlag buiten hangt, maakt kans op vijf jaar gratis bellen via Telfort. Op 15 augustus zal de naam O2 Nederland definitief worden gewijzigd in Telfort.
De naamswijziging is het gevolg van de overname van O2 Nederland door Greenfields Capital Partners in april dit jaar. Telfort werd in september 1996 opgericht door British Telecom en de NS, die beide een aandeel van 50 procent hadden. Begin 1998 werd het bedrijf actief in de mobiele markt doordat het een gsm-licentie verkreeg.
Halverwege 2000 kocht British Telecom voor bijna 1,8 miljard euro het aandeel van NS en werd daarmee de enige eigenaar. Later werd mmO2 formeel de eigenaar toen het werd afgesplitst van British Telecom. De naam Telfort werd op 1 mei 2002 vervangen door O2 Nederland.
