
Mp3zoekmachine.nl wijkt voor druk van Brein
De site Mp3zoekmachine.nl is vrijdagmiddag onder druk van stichting Brein met zijn activiteiten gestopt. De site bestond bijna drie jaar.
De site Mp3zoekmachine.nl is vrijdagmiddag onder druk van stichting Brein met zijn activiteiten gestopt. De site bestond bijna drie jaar.

Mp3zoekmachine.nl wijkt voor druk van Brein
De site Mp3zoekmachine.nl is vrijdagmiddag onder druk van stichting Brein met zijn activiteiten gestopt. De site bestond bijna drie jaar.
Stichting Brein, die de rechten op muziek- en videoproducties beschermt, heeft de beheerder van de site, Erik Scholtens, een dagvaarding gestuurd. Deze heeft hierop besloten de stekker uit de zoekmachine te trekken.
"We hebben vaker brieven van Brein gehad. De laatste was vorig jaar, daarna was het lang stil totdat ze ongeveer twee weken geleden weer een brief stuurde met de eis om op te houden met de site", vertelt Scholtens.
Mp3zoekmachine.nl was een site waarop met een zoekmachine naar artiesten en muziekbestanden op internet gezocht kon worden. "Daar is helemaal niks illegaals aan", aldus de beheerder. Brein beschuldigt hem van het aanbieden van illegale muziek en bestanden.
Maar in tegenstelling tot andere keren, bleef het nu niet bij een brief alleen. De auteursrechtenorganisatie heeft de mp3-zoekmachine nu ook gedagvaard. "Ja dat is voor mij het moment geweest om ermee te stoppen", zegt Scholtens. "Ik heb geen zin om er geld in te steken. De site heeft toch al meer gekost dan wat ik terugkreeg."
De actie van Brein staat niet op zichzelf. Op 19 februari diende in Haarlem al een rechtszaak tussen stichting Brein en de maker van Zoekmp3.nl. "Dankzij sites als Zoekmp3.nl vinden mensen de muziek die ze willen downloaden. De bestanden waarnaar zij verwijzen, staan op obscure en ontraceerbare plaatsen die je normaal nooit zou vinden", zo verklaarde de advocaat van Brein toen.
De beheerder van Mp3zoekmachine.nl zet wel vraagtekens bij de timing van de dagvaarding. "Waarom wachten ze niet drie of vier weken zodat er een uitspraak is over Zoekmp3.nl?"
Of de rechtszaak tussen Stichting Brein en Mp3zoekmachine.nl nog doorgaat, nu Mp3zoekmachine.nl uit de lucht is, is nog niet duidelijk.
Stichting Brein was vrijdagmiddag niet in staat commentaar te leveren.
peter:wil even reageren op stichting brein die hebben er niets over te zegen heeft onderlaats naar een tv programma ziten kijken waar een atvokat zij dat stichting brein niets kon doen het is maar een zelfstandigen ondernemer dus is hij over al van buiten gesloten allen buma stemra kan wat dien die heb het heft in handen maar stichting brein is gewoon maar een klotehomel vriendelijke groeten peter
Gert ter Duin:Ik geloof zelf dat de medewerkers bij brein ook kaza hebben en de kinderen daarvan gewoon ook de weg wel weten.
De activiteiten van Brein komt ter goede van de top van brein etc , en het houden van eigen werk en macht.
De artiesten krijgen volgens mijn inzicht maar heel weinig, en hoe wordt het verdeeld , dat is ook eens een interresante vraag.
Dat is het zelfde als giften geven en 98% blijft aan de strijkstok hangen.
In Amerika zijn er zelfs onderzoeken hiernaar, dus dat artiesten gesteund worden is maar een fabeltje.
Gert ter Duin
Hannez:
Ik vind het een beetje dom van Mr Brein
Voor iedere site die men hier sluit, openen er 5 nieuwe op een ander domein.
Brein sloot de vorige keer al ondertitel site's.
Dankzij hun zijn er nu tientallen bijgekomen.
Ook ik hoop dat dankzij het sluiten van de mp3 zoekers er weer meer geopend zullen worden.
Mp3 downloaden is nog steeds niet strafbaar.
Het uploaden en /of aanbieden wel.
Greetz Hannez
MarcNL:Waarom BREIN wel subsidie krijgt en spamvrij.nl niet? Met BREIN kan gescoord worden door de overheid, spamvrij.nl,tja... spam. De meeste politici in Den-Haag hebben een informaticakennis en inzicht van een somalische berggeit. Ik herinner mij nog de beelden van destijds premier Kok die de muis tegen het beeldscherm aanhield...
Daemoniacus:Er zijn inderdaad heffingen op lege DVD's en CD's gekomen om daarmee enigszins auteurs recten te betalen die MOGELIJK geschonden worden....
Maar..
Ga ik die schijfjes gebruiken, ben ik strafbaar..
Ik betaal dus voor iets waar ik geen gebruik VAN mag maken
Jimmy:ach die lui van brein worden aleen maar zelf rijk van die aanklachten tegen mensen.
het zijn gewoon zelf mafia.
de artietsen verdienen zat ...terminste zoals je op tv kan zien met die dure huizen en programma,s en dan klagen ze over een paar miljoen minder ...gut o gut wat erg zeg.
jezus denk eens aan kinderen in de derde wereld.
die hebben niets helemaal niets.
tis hier gewoon een verwend land met veel te veel verwende instellingen die alles onder controle willen houden.
maar die instellingen verdienen het meeste er aan.
dus gewoon mafia praktijken.
tonnie:Voor de Nederlandse arties is het gewoon goed, die mensen doen d'r best om er iets van te maken, en dan kun je het hier gewoon oppikken, ik vindt het wel goed.
tonnie:Je moet m'n reactie wel tussen de andere reactie's zetten, of is de waarheijd niet gewenst.
tonnie:Het Hollands eraf, dan ook het Engelse eraf, anders vat ik het op als Discriminerend, wat altijd al is als het om Hollandse Muziek gaat.
tonnie:Het lijkt me een hele goeie zaak, maar wat mij betreft mag de zaak 2 kanten hebben, het Nederlands maar dan ook het Engels, gebeurd dat niet dan zie ik het als niet over een kam scheren, oftewel zie ik het als Discriminerend.
sebas:Wel shit...
Mijn hele school downloadde heel veel mp3's van www.mp3zoekmachine.nl
en ik moetst net een remix downloaden.
Naja dit was de enige site die niet steeds blijft doorlinken naar andere.
Kazaa is soms vervelend.
Ruis:Laten we ons vooral niet druk maken. Brein is voor de kat z'n viool bezig. www.ondertitels.nl is inmiddels ook gewoon weer bereikbaar. Surf maar 'ns naar www.movieservice.net. Internet rulez!
Gert Paassen:Ik downnload ook wel mp3 bestanden maar alleen wat ik niet kan kopen en doe dat trouwens op Kazaa.
Er is een bepaald soort muziek dat gewoon niet bij Van Leest, V&D en FRee Record Shop ligt.
Bijv Jethro Tull, Barclay James Harvest , IQ en Mostly Autumn.
En er zijn veel meer goede muziekgroepen die niet te koop zijn.
Laat de winkels dan maar zorgen dat ze te koop zijn voor normale prijzen maar deze hebben ze niet.
Nou wat moet je dan, toch via internet.
Bovendien betaal je nu extra geld voor een cdr en dvdr ter compensatie.
Dus laten ze de hand maar in eigen boezem steken.
Rob:het is heel rap gedaan met de vrijheden op het www.
Welke vrijheden?
Voor zover er vrijheden op het WWW zijn, zijn die zelf toegekend. Ik kan me niet herrinneren dat er ooit een overheid geweest is die gesteld heeft "op het WWW ben je vrij te doen wat in de normale wereld niet mag".
Reageer
Preview