Afknijpen van internetverkeer is (niet) ok?

peiling

Gepubliceerd: Donderdag 3 september 2009

UPC knijpt niet af, wel af, of soms een beetje. Wat vindt u van traffic shaping?

Toon volledig artikel

Kickass op Donderdag 3 September 2009 15:11

image

Traffic shaping en bandbreedte overboeking is het gevolg van wat wij als consument willen van onze ISP's.
Voor een dubbeltje op de 1e rij zitten. We kiezen de goedkoopste verbindingen.
Waarom denk je dat een zakelijke aansluiting van zelfde capaciteit gemiddeld 10x duurder is?

Betreft coax kabelboeren heb je ook nog regio monopolisme. Dat is ook niet bepaald marktwerking vriendelijk. Omdat ze alleen kijken naar de tragere concurrerende techniek (A)DSL. Nu er FTTH in opkomst is roepen de coax kabelboeren moord en brand, en doen er alles aan(wat ze triestgenoeg nog lukt ook) om bv via (regio)politiek te lobbyen om coax regiomonopolisme in stand te houden, met allerlei bullshit argumenten.
We zouden als consument bij het stemmen kunnen kijken naar bv partijen die zich waarmaken voor open coax. Dan heb je uiteindelijk een politiek macht die en drol draaien op coax lobbyers.

plep op Donderdag 3 September 2009 16:09

image

Verkoop het dan niet zo. "Nu extra snel! Binnenkort nog sneller!" Maar als je dat wil dan kan/mag dat niet en wordt je geknepen. Hetzelfde als je een auto verkoopt die 250 km/u kan. Veruit de meeste mensen zullen dit nooit halen, maar hij moet het wel kunnen.

Zeker als het maar 1% is, is er geen probleem. Mocht nu 25% de verbinding vol gebruiken dan is het wat anders.

Kortom: als je iets beloofd moet je dat ook waarmaken.

Kickass op Donderdag 3 September 2009 16:49

image

Probleem is meer dat je als consument de reclame aanvaard als waar, want zeg nou zelf , wat betekent het woordt snel zonder technische specificaties erbij.

Snel in vergelijking met een postduif waar een stapel dvd's aan z'n pootje zit geknoopt? (ik bedoel die reclames zeggen niks, alsthans niet bij mensen die de gebruikte techniek enigzinds kennen).

Om jou voorbeeld te hanteren, je krijgt een 2cv(eend) met lachgas injectie, je kan dus 250Km/h maar vraag niet hoe lang.

zwart-wit op Zaterdag 5 September 2009 10:51

image

Als je zieltjes probeert te winnen met kreten op je startpagina als "25 MB voor 25 euro, dan moeten het niet de kleine lettertjes in de overeenkomsten deze snelheden op voorhand uitsluiten. Er wordt altijd verwezen naar zaken als fair use policy. Maar wat is fair. Het zal altijd de provider zijn die dat zelf zal bepalen.

Je moet gewoon niet iets beloven wat je niet waar wilt of kunt maken. Inderdaad zou dat iets voor een reclame code commissie moeten zijn. Zieltjes winnen... ok, je niet aan beloofde zaken houden is niet netjes.

EricJH op Donderdag 3 September 2009 16:45

image

"Traffic shaping en bandbreedte overboeking is het gevolg van wat wij als consument willen van onze ISP's.
Voor een dubbeltje op de 1e rij zitten. We kiezen de goedkoopste verbindingen.
Waarom denk je dat een zakelijke aansluiting van zelfde capaciteit gemiddeld 10x duurder is?"

Dit gedrag vertoonde UPC in het verleden ook (DOCSIS 2). De concurrerende ADSL aanbieders namen niet van dit soort maatregelen.

Bij UPC denk ik altijd aan die rel n.a.v. een uitspraak van de Amerikaanse CEO van het moederbedrijf. Een journalist ving een off topic opmerking van de CEO op waarin deze zich verlustigde in hoeveel geld de Europese kabelbedrijven in het laatje brachten.

Aan dit soort misplaatst "Ons bin zuuning" management heb ik een hekel. Veel geld verdienen en ondertussen tekorten voorspiegelen.

Cloverfield op Vrijdag 4 September 2009 09:24

image

Ik vraag me af of het dubbeltje eerste rij is. Ik heb telfort internet, erg goedkoop... maar ik wordt niet geknepen.

Als een adsl provider gebruikers gaat knijpen weten ze dat je weg bent. UPC heeft een monopoly. en veel gebruikers kiezen bewust voor kabel of adsl. In feite is upc een achterbakse hond. Mensen lokken met 25MB voor 25E. Of 120mb internet... maar de helft van de dag heb je eigenlijk alleen maar snel www! Internet is breder dan alleen www... en verkopen ze dus niet wat ze zeggen te verkopen. Dat is gewoon misleiding.

CyberData op Zaterdag 5 September 2009 15:15

image

Telfort doet niet aan afknijpen maar wel zet Telfort veel gebruikers op een kanaal. Hierdoor loop je het risico dat als je op een centraal punt zit met veel telfort abonnees dat je verbinding in de piekuren gewoon bagger is of veel wisselt qua snelheid als je er een paar downloaders tussen hebt hangen.

Het aantal gebruikers per lijn is bij telfort aanzienlijk hoger dan bij een duurdere adsl verbinding.

Jachra op Vrijdag 4 September 2009 16:24

image

Ik vraag me af of UPC kan worden aangemeld bij de Reclame Code Commissie voor misleidende reclame. In de reclame vermelden ze dat je het kan gebruiken voor het downloaden van muziek en films. Maaar krijgt men nu wel een 25Mbit verbinding, maar niet de 25Mbit snelheid bij het downloaden van films en dergelijke.

CyberData op Zaterdag 5 September 2009 15:11

image

Ik koop toch geen Ferrari om vervolgens als een slak over de weg te kunnen rijden omdat het ding begrensd is.

Wel kan ik in de file staan die voor iedereen op dat moment geldt.

ikstemtegen op Zondag 6 September 2009 23:07

image

De clue zit erin dat gebruikers voor de gek gehouden willen worden met cijfers omdat ze niet gehinderd worden door kennis. Om te internetten (chatten, surfen, youtube) heb je aan 5 Mbit echt wel genoeg. Als je die dan ook echt krijgt wtv. Zelfs een filmpje downloaden lukt ook met 5 Mbit.

Het is een beetje als met een stofzuiger van 2500 Watt. Met zon ding zou je normaal gesproken het laminaat weer moeten lijmen omdat het anders niet blijft liggen. En toch gebeurt dat niet ?!??! Of zou hij 2500 watt piekerderpiek zijn?

Affin, je krijgt wel waarvoor je betaald, het wordt alleen wat lullig aangeboden.

Voor 10,00 per maand mag je hooguit 512 Kbit/s continue verwachten. Dat kost dataverkeer nou eenmaal (ex infra)

Oh, dus ISPs moeten investeren in het netwerk en vertellen wat ze aanbieden. Dus UPC (als voorbeeld)reclame aanpassen naar: Nu meestal 10 Mbit/s voor 30,00 per maand! :-).

Knijpen hoort niet evenals filteren. OVerboeken mag mits je het vermeld.

ronald op Maandag 7 September 2009 10:38

image

Ik heb er geen problemen mee. Afknijpen!
Wie o wie download er maandelijks terabytes aan films, muziek enzovoort (legaal of illegaal laten we maar even rusten...) om dat vervolgens in diezelfde maand of de maand daarna allemaal te kijken?! Daar geloof ik geen snars van.
Tot 20Gb downloaden op full speed, daarna managen. En uploaden idem.

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Peiling

Loading Poll

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)

Gerelateerd nieuws

Meer nieuws